wędka elektryczna wędka do połowu ryb wędkarstwo rybactwo rybołówstwo rybak  Wybierz język przemysł rybny
kontakt
Home page

Czym jest wędka elektryczna?

Jak łowić?

Wędka elektryczna - SAMUS725M

Wędka elektryczna - SAMUS300

Instrukcje

Film i zdjęcia

Kontakt

Linki


wędka elektryczna
Poardnik WĘDKA ELEKTRYCZNA SAMUS725G (0,9 MB)

 

 agregaty prądotwórcze

WĘDKA ELEKTRYCZNA-SAMUS725M

 wędka elektryczna SAMUS725G

wędka elektryczna do połowu sumów


wędkarz


elektryczny rybak


rybactwo śródlądowe

Wędka elektryczna SAMUS700 to strona poświęcona narzędziu rybackiemu do połowu ryb przy pomocy prądu elektrycznego. Zwana jest ona też różnie w różnych rejonach kraju ( buzałka, przetwornica, maszynka, agregat prądotwórczy, rybobojka, elektryczne narzędzie połowowe itp.) Na wędki elektryczne łowię od kilkunastu lat. Jest to skuteczny sposób połowu wielu gatunków ryb. Nie ma tak, że np. nic nie bierze- jeśli tylko ryba jest w wodzie można ją wyłowić- na zwykłą wędkę lub inne narzędzia rybackie nie zawsze jest to możliwe.

Na tej stronie znajdziecie opis: czym jest wędka elektryczna, opis techniczny i jak łowić na wędkę elektryczne, jak ryby reagują na prąd elektryczny (zjawisko galvanotaksji), w jaki sposób łowić różne gatunki i galerię (film) ryb z połowów elektrycznych.

Ta strona jest poświęcona modelowi wędki elektrycznej o nazwie SAMUS725M- jest to jedno z bardziej zaawansowanych narzędzi połowowych w swojej klasie lecz kosztuje znacznie mniej niż podobne modele tego typu na świecie, jest też znacznie mniejsza niż inne elektryczne narzędzia połowowe. Wędka elektryczna SAMUS725M jest również lekka ( łatwo przenośna) i daje możliwość łowienia w dowolnych warunkach.

W przypadku zainteresowania tematem proszę o prywatny kontakt na e-mail:

W Polsce do połowu wymagane jest posiadanie uprawnień ( posiadanie własnej lub dzierżawionej wody) do połowu i posiadania narzędzi rybackich ( w tym elektrycznych). Uprawnionym do rybactwa wg ustawy o rybactwie śródlądowym jest: (Art 4 tej ustawy)

Art. 4. 1. Do chowu, hodowli i połowu ryb jest uprawiony właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami oraz władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody, zwany dalej ,,uprawnionym do rybactwa".
Za posiadanie narzędzi rybackich ( elektrycznych, sieci,sznurów,podrywek, itp.) bez uprawnień grozi grzywna max, do 5000 zł i jest to wykroczenie.
Za połów bez uprawnień ( tj połów na wodach publicznych lub cudzej wodzie bez pozwolenia- tzw. kłusownictwo rybackie) grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności max do lat 2. Na swojej wodzie ( staw,jeziorko, hodowla,dzierżawiona woda) jest to dopuszczalne. To samo dotyczy różnych rodzajów sieci ( przestawy, wontony, narzędzia elektryczne, które są zaliczone do rybackich narzędzi połowowych).